Norsk mediebransje – foran avgrunnen eller på vei mot nye høyder?
Mens mediebransjen klager sin nød, ser andre muligheter.
Vi inviterer med dette til årets første SUPERTORSDAG; den uformelle og fysiske møtearenaen hvor alle er velkommen til inspirasjon, læring og gjensidig nytte og glede!
Dørene åpner kl. 17:00, og vi starter med innledere ca. 18:00 og holder på en times tid før vi går videre over til den sosiale faktoren, – nettverking.
Velkommen til SuperTorsdag!
På scenen:
Anders Brenna, teknologievangelist og mediesynser, forretningsutvikler i Knowit
Alf Lande, Chairman i New Media Network
Lansering av det nye InnoMag, Truls Berg, gründer og ansvarlig redaktør
3 gründercaser: StartUp Norge, VIO Media og Tailored Message
Anders Brenna
Forretningsutvikler & teknologievangelist i Knowit. Driver med konseptutvikling, forretningsutvikling, analyse, kommunikasjon, kunnskapsformidling og strategi. Frilansjournalist & skribent i Silver Bullet.. Anders har en Bachelor i kultur og samfunn, og mastergradskurs i flermedial ledelse og innovasjon og nyskaping ved BI. Han har 16 års erfaring fra IT-bransjen og mediebransjen, og har blant annet vært redaksjonssjef i digi.no, nettsjef i Teknisk Ukeblad og digital produktsjef i Aftenposten.
Alf Lande
Strateg og entreprenør. Leder av New Media Network, et uavhengig, internasjonalt forsknings- og kunnskapsdelings nettselskap. Skaper innsikt i nye medietrender og muligheter, og jobber med bedrifter for å utnytte de mulighetene nye trender skaper. Grunnlagt i 2003, og har dermed sett fødselen og utviklingen av digital teknologi bruk i media. Er posisjonert for å legge til rette for diskusjon og åpen utveksling av ideer i trender, forretningsmuligheter og strategier med medlemsbedriftene i New Media Network, for å kapitalisere på de forretningsmessige relasjoner de har med nye medieselskaper over hele verden.
Gründercaser:
SparkUp Norge v/Camilla Andersson
Lang erfaring som entreprenør først og fremst innen mediateknologi og deretter innen finans. Jobber i dag som Business Angel med fokus på 2 prosjekter: et eiendomsprosjekt i Ghana, Afrika og et nytt konsept innen Equity Crowdfunding. Bruker også sin tid som rådgiver og mentor.
VIO Media v/Agnes Dyvik
Gründer av og daglig leder i VIO. Hun har bakgrunn i Business og administrasjon fra CBS i København, og master fra NTNUs Entreprenørskole. Agnes har tidligere vært aktiv hundekjører og windsurfer. Dette har gitt Agnes evnen til å takle motgang og være ambisiøs – noe som kommer godt med når man skal jobbe med innovasjon i en godt etablert bransje.
Tailored Message v/Jonas Borchgrevink
Grunnlegger av en av verdens mest leste Bitcoin nyhetssider, CCN.LA, og nyhetssiden Hacked.com. Nå i gang med en ny oppstart, appen Tailored Message som lanseres i februar 2016.